שלושה טיפים חשובים לתכנון החתונה שלכם


ההחלטה התקבלה, ההצעה המרגשת מאחוריכם וזה בדיוק הזמן שבו אתם מתחילים לתכנן תכניות קצת יותר פרקטיות. בשלב הזה אתם מנסים לקבוע מועד מתאים לחתונה, אולם או גן אירועים, וגם אטרקציה או שתיים, מוזיקה קצבית ורשימת מוזמנים מדויקת. עם זאת, רגע לפני שאתם צוללים למים, יש שלושה נושאים מרכזיים שכדאי לקחת בחשבון. הם גם אלה שישפיעו על כל ההחלטות הבאות שלכם.
 

לפני הכל: רשימת מוזמנים

רשימת המוזמנים שלכם היא הצעד הראשון, הבסיסי והחשוב ביותר. היא קריטית משום שהיא תשפיע על החלטות רבות אחרות לאורך הדרך, ועל ההחלטה הגורלית מכולן: מיקום החתונה. לפני שאתם מחפשים אולם לחתונה ביפו או גן אירועים במרכז, חשוב שתדעו כמה אורחים צפויים להגיע ליום הגדול שלכם. כך תוכלו לבחור אולם שאיננו גדול מדי (מה שייצור אשליה של אולם ריק, גם אם כולם הגיעו) או קטן מדי (מה שיהפוך את האירוע לצפוף ולא מאוד נעים). בנוסף, רשימת אורחים מוגדרת תעזור לכם לתכנן גם את חלוקת ההזמנות, את אישורי ההגעה ואת גודלו של צוות הצילום שיגיע כדי לתעד את הערב המרגש.
 

השוואת חלופות וסקר שוק

כל החלטה שתקבלו עד היום הגדול צריכה להתבצע לאחר סקר שוק מקיף ורק לאחר שתבצעו השוואות עלויות. אין ספק שתכנון החתונה מורכב משורה ארוכה של פרטים, ספקים ונותני שירותים: צלם מגנטים וצלם וידאו, תפריט אוכל עשיר ומגוון, מוזיקה טובה וכמובן – שמלת כלה וחליפת חתן. הטעם האישי וההעדפות שלכם יקבלו כאן מקום של כבוד, והם גורמים מכריעים בכל החלטה, אבל כדי שלא תחרגו מהתקציב כדאי שתערכו השוואה קצרה לפני שאתם בוחרים בספק כזה או אחר. בהחלט ייתכן שתמצאו שני תקליטנים מצוינים שמבינים בדיוק מה אתם אוהבים – אבל אחד מהם יחסוך לכם סכום כסף לא מבוטל שתוכלו לחסוך לירח הדבש או לאטרקציה אחרת במסגרת האירוע.
 

הימנעו מניסויים מיותרים

חלק גדול מהספקים שלכם הוא בעל השפעה אדירה על הצלחת האירוע, וגם על המזכרת שתישאר לכם ביום שאחרי. זו בדיוק הסיבה לכך שכל בחירה שתקבלו צריכה להתבצע רק לאחר שתבחנו את הספק שלכם לעומק, ולא תסתפקו רק בשורת המחיר או בהמלצה שקיבלתם. החבר הכי טוב שלכם אולי אהב את התקליטן שלו, אבל זה לא אומר שזה הדיג'יי המתאים גם לכם. בחתונה האחרונה שבה התארחתם היה אולי צלם מגנטים מצוין, אבל אין כל ערובה שהסגנון שלו נכון גם עבורכם. בדקו תיק עבודות, הגיעו להתרשם מאירועים אחרים של הספק, וקבלו החלטה רק אם אתם בטוחים שלפניכם אדם שיודע מי אתם, מה אתם אוהבים ומה באמת מתאים לסטייל שלכם. 
דף הבית טלפוןפייסבוק